Блог

Я - «самозванка»? Як наважитись відкрити власну справу

Більшість жінок, з якими я працюю як бізнес-коуч, приходять з однією і тією ж проблемою: вони не вірять, що вже можуть брати гроші за свої послуги, не вірять, що вже достатньо кваліфіковані, аби відкрити власну справу, не вірять, що вже можуть брати гроші за свої послуги!

«Я думаю, мені ще варто повчитися, я маю зовсім мало досвіду» - говорить мені молода жінка навпроти. Вона - прекрасний психолог, її клієнти отримують чудові результати. Але за свої консультації вона ніяк не може наважитися брати гроші.

Ох, як же я добре знаю, що вони відчувають! Перш, ніж створити проект «Бізнес-мама» я обдумувала його чи не цілих 2 роки. Мені теж здавалося, що моєї кваліфікації, мого досвіду замало. Хоча, як і у випадку моїх клієнток, це не мало нічого спільного з правдою.

Я - «самозванка»?


У мене був прекрасний досвід запуску своєї приватної коучингової практики. Я мала труднощі, з яких змогла виплутатися і отримала цінний досвід. У мене були контакти з експертами, які були готові допомогти мені у цьому проекті. За 2 місяці я самотужки розібралась, як запустити сайт з нуля. Але замість того, щоб зосередитись на усіх своїх здобутках, я переймалась лише відсутністю офіційної бізнес-освіти.

І якщо ви впізнаєте в цих історіях себе, то я хочу зараз вам прокричати прямо у вухо: 

НЕ ФОКУСУЙТЕСЬ НА ТОМУ, ЧОГО У ВАС НЕМА! ЦІНУЙТЕ І ВИКОРИСТОВУЙТЕ ТЕ, ЩО У ВАС Є!


Якщо ви читаєте цей блог, це значить, що скоріше за все, у вас вже є якась ідея, яка вас запалює і не дає спокійно спати. Але ви, ймовірно думаєте, що не достатньо кваліфіковані для цього. Натомість сядьте і подумайте зараз: а що ви маєте і знаєте, щоб її реалізувати?

А якщо немає навіть ідеї, ви все одно можете почати бізнес! Ідея є, ви просто не дуже уважно придивилися. Пригадайте своє життя: з яких труднощів вам вдалося вийти? Яку проблему ви змогли подолати? Якщо ви поділитеся своїм досвідом, навколо знайдуться сотні людей, які в ньому знайдуть відповіді на свої питання.

Те, що ви уже знаєте - прекрасне! Те, що ви уже вмієте - надзвичайно корисне! Те, чого вам не вистачає - ви можете довчити або залучити правильних людей у свою команду.

А чи знали ви, що шанс народження саме вас складав 1 на 400 000 000 000 000 (чотириста трильйонів)! Це настільки ж ймовірно, як виграти мільйон в лотерею 28 мільйонів разів поспіль! Просто задумайтеся, наскільки мізерною є така можливість. І тим не менш ви - тут.

То ж досить марнувати цей унікальний шанс на страхи і сумніви. Користуйтесь ним для здійснення своїх мрій. Вони не випадково у вас з’являються!