Блог

Юлія Антошик-Мартинюк - Про власну справу

Бізнес-Мама поспілкувалась із Юлією Антошик-Мартинюк, медиком з більш ніж 15-річним досвідом у сфері акушерства та гінекології, співзасновницею першої інформаційної платформи для жінок, батьків та молоді KAPUSTA.

Як виникла ідея створення Kapusta.Center?


Наша Kapusta - це перша інформаційна платформа для жінок, батьків та молоді. Ми працюємо з жовтня 2020 року і розвиваємо декілька напрямків: надаємо платні послуги з супроводу пологів та підготовки до пологів, а також безкоштовні консультації через нашу цілодобову гарячу лінію.

Ми створили нашу платформу вдвох з партнеркою Юлією Борщевською, фотографинею новонароджених та сімей. Ще до створення платформи, ми часто з нею обговорювали, наскільки важливо надавати дівчатам та жінкам перевірену інформацію про жіноче здоров'я, про секс, відносини, вагітність, про красу та догляд за собою, про самореалізацію.

Ми хотіли створити такий простір, де можна було отримувати всі відповіді на запитання, що стосуються жіночих потреб та жіночих запитів. Як багато проблем можна було б вирішити, якби дівчинка чи жінка вчасно отримала інформацію, мала б в кого запитати!

Зараз ми маємо сайт і з нами працює багато консультантів, які можуть надати жінкам психологічну допомогу, підтримку та найважливіше - пояснити, до прикладу, діагноз, складні питання онкології чи генетики.

Юлія Борщевська і Юлія Антошик-Мартинюк (фото зі сторінки Kapusta.center у Facebook)


Як справлятися з труднощами?


Насамперед запам'ятайте, що не можна себе шкодувати. Можна ненадовго зупинитися, поплакати, але на трохи. Кожна людина має свій обмежений ресурс, але якщо у вас є цілі і мета, то нічого вас не зупинить.

Подумайте, чи минулого року ви були в такій самій атмосфері та чи так само почувалися? Якщо все так само, то наскільки ви цим задоволені? Якщо ні, тоді починайте робити щось, що до цього ще ніколи не робили. Це, звичайно, може викликати у вас відчуття небезпеки, бо йти по колії легше, а  от коли вибиває щось з тієї колії, то стає страшно. Рухайтеся - і все вдасться з часом.
 
У нас всіх є вибір. Ми маємо багато можливостей. Ви повинні відчути той час, коли потрібно зробити крок до змін. Інколи, щоб його зробити, вам доведеться повернутися на кілька кроків назад, але будь-який досвід і робота над собою дадуть результати і будуть цінним багажем у житті.


Де Ви берете енергію на те, щоб далі реалізовувати свою мету?


Я щаслива і в мене “очі горять” від того, що я здорова, що я роблю, те що мені подобається, що я знайомлюся з новими людьми, які щось створюють і яким у хорошому розумінні завжди чогось мало. Звичайно я хочу заробляти, але це точно не зробить мене щасливою. Я радісна від того, що я маю чим ділитися і кому допомагати. 

А ще я маю таке правило життя: ніхто мене не змусить робити те, що я не люблю. 

Що б Ви порадили тим, хто тільки розпочинає або вже розвиває власну справу?


Я б радила робити ту справу, яка вам близька і дуже подобається. Тоді легше буде побачити своє майбутнє.

Я вважаю корисним ходити на тренінги, навчання, зустрічі. Звичайно, це коштує, але ці кошти можна для себе рівномірно розподілити між тим, що ви отримаєте на самому заході і що ще він може принести через певний час. Варто йти і слухати досвід інших сьогодні, щоб зрозуміти, яким має бути ваше завтра. Мій тато казав завжди: “Не говори багато, сиди і отримуй інформацію”.

А ще, якщо ви хочете зробити стрибок вперед і змінити кардинально щось у кар’єрі, варто підготуватися -  вивчити ринок, зібрати інформацію звідусіль, думати про всі кроки наперед.

Як поєднувати самореалізацію і материнство? 


Діти - важливі, я їх люблю, але для мене особисто ставити дітей в центрі свого життя - помилково. Важливо проявлятися в материнстві, показувати дітям свою любов так, як у вас це виходить, але жити лише заради дітей не варто. З часом це працюватиме проти вас, бо діти беруть з нас приклад і хочуть бачити, що мама задоволена, пишатися нами. 

Однією з причин, яка підштовхнула мене до самореалізації та розвитку власної справи, було бажання приділяти своїм дітям більше часу, спілкуватися з ними, бути з ними поряд, а не працювати з 9:00 до 18:00 чи до 20:00.

Юлія Антошик-Мартинюк із синами (фото зі сторінки Юлії у Facebook)


Що для вас самоцінність? Яка її роль у здоров’ї та самореалізації жінки?


Самоцінність  для мене - це бажання розвиватися, самореалізовуватися, знати, в якому ви хочете бути оточенні. Самоцінність - це коли ви самі себе хвалите, коли ви ростете у власних очах. По-особливому вона проявляється тоді, коли нас щось вибиває із зони комфорту, коли потрібно прийняти кардинальне рішення.
Жінку, яка себе цінує неможливо зупинити будь-якими обставинами. 

Самоцінності потрібно навчати, про неї потрібно говорити. Адже, я гадаю, це ненормально, коли ви пливете по течії. Варто зупинятися і подумати “Чи мені таке підходить?”.

У всіх нас бувають складні моменти. Якщо вам щось не подобається - шукайте, що б ви хотіли створювати. Подякуйте всім попереднім ситуаціям і виходьте з того середовища, що вас знецінює. Я мріяла з дитинства допомагати людям, працювати у медицині, але пишу листи, оповідання, даю інтерв'ю - і це мене надихає.

Самоцінність особливо важлива у питаннях здоров’я. Ми живемо у світі, де нас за наші кошти вчать жити без вибору. Ми часто отримуємо те, за чим ми не прийшли.

Тож раджу думати, куди ви йдете, куди несете свої кошти і якому лікарю довіряєте. Ви маєте отримати інформацію від медика і розуміти, що вам робити далі. Часто це залежить не лише від нього, а і від вас, наскільки ви себе цінуєте і наскільки ви готові піклуватися про себе.

І обов'язково маю нагадати, що для всіх жінок важливе обстеження раз на рік!