Історії успіху

«Піфагорові штани» Антоніни Мозолевської

Мене звати Антоніна. Я – дружина, мама і власниця приватної школи математики у Луцьку «Піфагорові штани».


У свій час я закінчила звичайну сільську школу у Квітневому Рожищенського району. Часто говорять, що у місті рівень освіти набагато кращий, але на мою думку, це лише стереотип. Головне – бажання вчитися, мотивація, хороші вчителі і те, чи попрацювали батьки над тим, аби привити дитині любов до навчання.

Власне, я і математикою цікавилась ще зі школи. Хоча тоді майже всі предмети були для мене цікавими і досить легко давались. Це тому, що батьки привили мені любов та інтерес до навчання. Часто вечорами ми сідали разом за стіл, брали гарний блокнот та олівець і починали писати чи щось малювати. Мій тато працював столяром і створював власноруч багато цікавого. Діти беруть приклад, наслідують батьків.

Також мені дуже пощастило із вчителями у школі, вони вміли зацікавити і гарно пояснити матеріал. Згодом я поступила на математичний факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Що можеш розповісти про роботу вчителем?


Після закінчення вишу пішла працювати вчителем математики у нашому військовому ліцеї, там провела трохи більше чотирьох років, але вже тоді зрозуміла, що вчительської зарплати, особливо на початках, не вистачає. Тому репетиторство було підзаробітком.

Це був не перший досвід. Ще у мої студентські роки знайома попросила допомогти шестикласнику із математикою. Вечорами ми сиділи із ним по 2 години і вчилися. Перше заняття коштувало 25 гривень. Вже на той час це була «смішна» ціна, але мотивом була тоді, насамперед, поміч дитині.

Як в тебе виникла ідея про власну справу?


Про саму школу думала ще тоді, коли працювала у військовому ліцеї. Побачила, що учнів, охочих навчатися, – достатньо. Але робота вчителем у школі займає дуже багато часу, а на приватне викладання лишається обмаль, однак навіть тоді попит на такі послуги вже був.

Отримавши певний досвід, я зрозуміла, що дітей можна об’єднувати в групи і почала думати: чому б не робити це в кращих умовах, а не так, як усі репетитори, у себе вдома, чому б не створити умови, де була б більш навчальна атмосфера? Зараз у моїй школі в групах – максимум по 4 дитини, адже основна ціль – ефективність.

У 2016 році я залишила державну роботу і 2 роки займалась виключно репетиторством, але поки у себе вдома. Саме у цей період почала практикувати дистанційні заняття по Skype, працювала зі студентами та школярами не лише зі всієї України, а й з Польщі, Німеччини, Ізраїлю, Китаю та Австралії. Це був дуже класний досвід, який стимулював до саморозвитку і виходу із зони комфорту.

Як з’явились «Піфагорові штани»?


У 2018 році у Луцьку відкрили Луцький ліцей №27. І я вирішила працювати у новому закладі, яким успішно керує молодий і дуже професійний та перспективний директор.

Паралельно я орендувала приміщення і почала розвивати свою приватну школу, поєднуючи дві роботи.

Назва школи прийшла, так би мовити, з народу. Коли я брала участь у реаліті-шоу «Пігмаліон 3D», одна з учасниць мені сказала: «Знаєш, Тоню, що в мене найбільше асоціюється з математикою? Фраза «Піфагорові штани – на всі сторони рівні». За кілька днів мені це ж сказала ще одна людина, от я і задумалася.

Мій основний принцип у викладанні - «Мінімум теорії – максимум практики». Я не обмежуюсь рамками і стандартами шкільних уроків, але водночас подаю ті ж теми у значно спрощеному трактуванні.

Що цінного ти отримала у проєкті?


Проєкт «Бізнес-Мама» зіграв важливу роль у просуванні «Піфагорових штанів». Довгий час я не могла змусити себе вести свої сторінки у соцмережах, бо не знала, як це робити, про що писати.

Завдяки проєкту я почерпнула корисну інформацію, отримала підказки, де шукати і як оформляти візуал. Тут я знайшла підтримку, мотивацію і той самий «пендель».

На початку літа 2020 я була у пошуку бізнес-коуча. Розглядала за порадами знайомих багатьох. І я безмежно радію, що звернулась до Наді Рогозіної. Вона з тих, кого можна назвати «своя людина».

Звісно, я досі навчаюсь. Адже, роботи дуже багато. Але завдяки «Бізнес-Мамі» я маю джерело, з якого можу черпати знання та натхнення. Тому всім, хто у пошуку чи не знає з чого почати свою справу, переконливо рекомендую участь у цьому проєкті!