Історії успіху

Підлітковий коучинг від Анастасії Васильєвої

Я - Анастасія Васильєва, підлітковий коуч та тренерка soft skills (гнучкі навички) і я обожнюю свою роботу. За освітою я - педагог та реабілітолог. Усе життя цікавлюсь саморозвитком, психологією, тілесністю. У минулому - професійна спортсменка - майстер спорту міжнародного класу з морського багатоборства. Обожнюю вчитися та передавати свої знання, а також подорожувати - побувала у 49 країнах.  

У мене за плечима 3 професії. 10 років я працювала з дітьми від 4 до 18 років як спортивний тренер з плавання та багатоборства. 5 років поєднувала це з роботою нейрореабілітолога та ерготерапевта з людьми після травм головного та спинного мозку. І закінчивши спа-академію в Лондоні, 7 місяців працювала на круїзному лайнері спа-масажисткою. 

Як виникла ідея власної справи? 


Одна із моїх цінностей - це свобода. Я хотіла самостійно обирати, у якому місті жити, коли працювати і скільки, рухатись не лінійно. І я зрозуміла, що в тому, що я робила раніше, нічого з цього немає. А ще я не бачила, куди мені рости. 

Та я точно мала бажання працювати з дітьми. Я обожнюю ділитись знаннями. І це ж так класно, коли діти отримують навички, які дійсно потрібні для життя не в дорослому віці, а ще в підлітковому. Я хотіла, щоб їм було легше, і мріяла бути старшим другом та порадником для них, якого так не вистачало мені у їхньому віці. Це основна причина вибору напрямку підліткового коучингу.

Друга причина - я хотіла, щоб моя робота не прив’язувала мене до місця та щоб я могла у своїй справі сама розвиватись і рости.

Розкажи про свій проєкт зараз 


Я веду регулярні тематичні групи з елементами коучингу для підлітків від 11 до 18 років. Учасники з різних міст та навіть країн. Кожен з моїх курсів триває 2 місяці і створений для практичного розвитку необхідних для життя навичок.

Я проводжу:
  • коучинг з юними спортсменами та працюю зі спортивними класами 
  • індивідуальні консультації для батьків та підлітків 
  • довгостроковий менторинг

80% моєї роботи відбувається онлайн. На початку року я створила і видала воркбук з планером для підлітків та молоді. Мріяла про це ще до того, як почала вчитися на коуча.Що цінного ти здобула, розвиваючи власну справу, а чим довелося пожертвувати?


Я здобула свободу обирати - це для мене головне. Пожертвувати довелось минулим життям, установками, оточенням та уявною стабільністю, але це тільки на краще.

Чого ти боялася найбільше, коли тільки розпочинала власну справу?


Я боялася, що в мене не вийде, що я марно витрачу час і заощадження і що доведеться повернутись до старого.

Про які підводні камені розвитку власної справи ти хотіла б знати наперед?


Мені б хотілось знати, що період, коли нічого не відбувається і ти не знаєш, що робити, абсолютно нормальний. Він буває у кожного, хто створює щось своє, і його просто потрібно перечекати. Адже саме в цей час стає дуже страшно, приходить відчуття, що все марно і хочеться усе кинути.

Яку велику мету ти ставиш собі на майбутнє з точки зору розвитку власної справи?


Я хочу масштабувати свій проєкт, щоб про нього знали усі, хто працює з дітьми або хоче розвивати власних.  Маю бажання співпрацювати зі школами, дитячими спортивними клубами, таборами. Надалі навчати вчителів, тренерів, батьків та інших бажаючих дитячо-підлітковому коучингу. Тобто я хочу створити свою школу.Що ти порадила б дівчатам, які тільки розпочинають або мріють про власний бізнес?


Не хочеться радити банальності про віру в себе, хоча інколи це єдина опора, завдяки якій я переживала складні періоди.
Пам'ятайте, для чого ви це робите. Майте "подушку безпеки" (заощадження).
Просіть про допомогу і підтримку, працюйте зі своїм мисленням і установками.
Піклуйтесь про свій ресурс та енергію, відпочивайте.
Пам'ятайте, що періоди, коли нічого не відбувається, абсолютно нормальні і з вами все ок,так у кожного.
А ще - не чекайте, коли пройде страх: він не пройде:) Просто робіть.

Все це я так само кажу і собі, тому що моя справа зовсім молода, їй ще і року немає.

Що цінного ти отримала у проєкті "Бізнес-Мама"?


Я приєдналась до проєкту, коли він ще називався "Grow" і найціннішим для мене стала підтримка та коло однодумців, де ти можеш розповісти про переживання і вирішити проблему. З деякими дівчатами я спілкуюсь і досі. Також я здобула базові знання і розуміння куди рухатись. З ними стає трішки спокійніше і впевненіше.