Блог

Ярослава Павлюковець - Про найбільшу мотивацію

Юлія Легка, партнерка і кураторка проєкту "Бізнес-Мама", поспілкувалась із Ярославою Павлюковець - авторкою онлайн проєктів - групи у Facebook «Місце щасливих людей» і курсу «Історія як ресурс», власницею ресторану «Гридниця», авторкою книжки "Вільна.Я", викладачкою у Woman.Insight.Lviv.

Як ти зрозуміла, що хочеш мати власну справу?


Я з дитинства знала, що буду робити щось своє. Вважаю, до своєї справи треба бути готовим і психологічно, і морально. Це багато відповідальності. 

Зараз нема професій, в яких не можна не заробити. У будь-якому напрямку можна заробити достатньо грошей. Але потрібно постійно вчитися, вдосконалюватися.

Як тобі вдається себе презентувати? Який твій секрет успіху?


Я відношуся до безстрашних людей, які не бояться про себе говорити. Моя сила саме в цьому. Я в житті така сама, як в онлайні. Це дає можливість знайти своїх людей. Для мене успіх – це просто бути собою. Коли приходить розуміння, що у тебе вже є власна справа?


Відповідь у питанні: що саме для вас означає мати власну справу. Головне – натхнення всередині і відчуття, що це саме твоє. 

Якщо говоримо про свою справу як прозорий бізнес, то ви відчуєте це, коли справа доходить до бухгалтерських рахунків. Це вихід у публічний простір і зовсім інший рівень. 

Як вдалося вийти на новий рівень доходу і власної справи?


Якщо говорити про ресторан «Гридниця», то перших шість років це було майже збиткове підприємство. Але мій намір і вкладена енергетика були дуже сильними. Наприклад, я детально продумала організацію стилізованих бенкетів. Це був трамплін, після якого я почала заробляти більше. 

Також я пішла на три місяці фінансового навчання. Підтримую ідею довгого навчання. 

Яке найбільше упередження стосовно грошей тобі вдалося змінити за допомогою цього навчання?


Є упередження, що гроші заробити дуже важко. В моїй голові не було картинки, що можу заробляти, бо я власниця проєкту. Тому працювала дуже багато.

Активно пропрацьовувала переконання, що гроші не можуть прийти легко. Коли я почала малювати, попробувала виставити фото у Facebook і отримала багато коментарів із запитаннями про продаж картин. Не знала як оцінити те, від чого отримую шалене задоволення. Зрештою я продала сім картин дівчині в Лондон. Для мене це було шоком: я отримала задоволення від роботи і мені за це заплатили. Тепер при встановленні цін слухаю себе. Дотримуюся правила комфортної ціни в душі. Це дуже важливо для творчих людей.Як тобі вдається знаходити клієнтів зараз?


Роблю все під себе. Якщо я готова купити свій курс, тоді це дуже просто продавати. Жінкам важливо йти за своїм серцем та інтуїцією. Найважливіше – це щирість у творенні проєкту. 

Розумію, що люди втомилися від постійних марафонів. Тому навчання має бути легшим, відбуватися без надриву. Якщо виникає ідея, її потрібно одразу втілювати в життя. 

Що для тебе особисто означає спільнота?


Спільнота – це місце, де тобі щось порадять. Це місце, де ти можеш протестувати будь-яку свою ідею. Тут безпечно, можна спробувати реалізувати свої проекти. Спільнота дає можливість не розпорошуватися, швидко комунікувати.

Переглянути запис ефіру із Ярославою Павлюковець ви можете на нашому YouTube-каналі